Eğitim araç gereçleri, okul malzemeleri, sınıf donanımları ve ekimpanları...

Elektrik & Elektronik

Gösterilen 1 - 16 / Toplam : 81

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
sayfa başı

Izgara  Liste 

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6

Gösterilen 1 - 16 / Toplam : 81

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
sayfa başı

Izgara  Liste 

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6

Eğitim kitleri, sarf malzemeleri ve donanımlar ile öğrencilere elektrik ve elektronik öğretin. Öğrenciler, ne kadar eğlendiklerini ve neler öğrenebildiklerini elektrik ile deneyler yaptıklarında inanamayacaklar! Uygulamalı bilim projeleriyle devreleri keşfetmeye hazır olun.

Elektrik nedir ve öğrenciler için elektrik neden önemlidir?

Elektrik, bilindiği gibi, elektromanyetik kuvvetten gelir. Evinizdeki ışıkları açıp buzdolabınızı çalıştıran bir enerji türüdür. Elektrik enerjisi (elektrikten gelen enerji) akşam yemeği pişirmemize, çamaşır yıkamanıza veya mağazaya gitmemize yardımcı olan önemli işleri yapar. Araba, TV, bilgisayar, klima ve mutfak ocakların hepsinde elektrik kullanıyor.

Peki elektronik ne demektir? Öğrenciler için elektronik ne kadar önemli?

Hem elektronik hem de elektrik, elektrik akımlarına dayanır. Ancak elektronikler daha sofistike. Elektronik cihazlar yarı iletkenlerden (genellikle silikondan) yapılmıştır ve bilgileri işleyebilir. Elektrikli cihazlar iletkenlerden (genellikle metal alaşımlardan) yapılır ve bilgileri işleyemez. Cep telefonları elektronik cihazdır. Ampuller elektrik.

Hepsi uygulamalı deneylerde, çok çeşitli elektrik ve elektronik kit ve sarf malzemelerine göz atın. Elektronik öğrenme laboratuarlarını, pilleri, motorları, elektrik devreleri kitlerini ve daha fazlasını alın.

Elektrik & Elektronik