Eğitim araç gereçleri, okul malzemeleri, sınıf donanımları ve ekipmanları...

Işık ve Optik

Gösterilen 1 - 16 / Toplam : 39

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
sayfa başı

Izgara  Liste 

Sayfa :
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Gösterilen 1 - 16 / Toplam : 39

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
sayfa başı

Izgara  Liste 

Sayfa :
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Işık ve optik; ışık ve optiği öğretmek için kitler, ekipman ve deney materyalleri. Mercekler ve aynalar, büyüteçler, radyometre, masaüstü optik teçhizatı, dürbün ve teleskoplar dahil olmak üzere ışık ve optik ekipman seçeneklerimizi inceleyin.

Işık nedir? Bu soruyu ve daha fazlasını ışık deney setleri ve öğrenciler için optik ürünlerle cevaplayın. Işık, elektromanyetik radyasyon adı verilen bir enerji türüdür. Bu enerji formu ayrıca x-ışını makinelerinde, mikrodalgalarda ve radyolarda kullanılır. Ancak görebildiğimiz elektromanyetik radyasyona görünen ışık denir.

Optikler ışığı yansıtarak veya bükerek yönlendirir, böylece farklı şekillerde görebiliriz. Teleskoplar, mikroskoplar ve kaleydoskopların tümü mercek ve aynaları optik olarak kullanır. Bir optik deney seti ile öğrencilere ışığın ve optiğin arkasındaki bilimi öğretin. Masaüstü bir optik kit edinin ve merceklerle deney yapın. Karasal ve ay görüntüleme için ucuz dürbün kullanın. Ve bir spektroskop, ışığı renk bileşenlerine ayırmak için kırınım ızgarasını kullanır. Bir dizi mercek ve optik malzeme satın alın. Büyüteç, lazer öğeleri, bir radyometre güneş motoru, ışık spektrumları analiz kiti ve daha fazlasını bulun!