Eğitim araç gereçleri, okul malzemeleri, sınıf donanımları ve ekipmanları...

Kimyasal Malzemeler

Gösterilen 1 - 16 / Toplam : 221

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
sayfa başı

Izgara  Liste 

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 14

Gösterilen 1 - 16 / Toplam : 221

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
sayfa başı

Izgara  Liste 

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 14

Okul Kimyasalları Nelerdir?

Okullarda deneyler esnasında çok çeşitli kimyasallar kullanılmaktadır. Gerek ortaokulda gerekse lise düzeyinde olsun, fen, fizik, kimya ve biyoloji derslerinde çok çeşitli kimyasalların tüketimi yapılmaktadır. Ortaokulların fen laboratuvarlarında, Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin ve Teknik Meslek Liselerinin Kimya bölümlerinde ve derslerinde genel olarak laboratuvarlarda kimyasallar deneylerin temel ihtiyaçlarını oluşturmaktadır. Kimyasallarımız, asitlerden bazlara, çözeltilerden indikatörlere, organik tuzlardan inorganik bileşiklere kadar çok fazla çeşitlilik göstermermektedir. Tümü de eğitimde kullanılan kimyasallar arasındadır ve bunun için üretilmektedir.

Kimyasalları oluşturan maddelerin elementel halleri, doğada az yada çok bulunması gibi şartlar bileşiklerin fiyatlarında etkili olmaktadır. Okul laboratuvar kimyasalları için fiyat aralığı genellikle 2 TL ile 750 TL arasındadır. Ürünlerin ambalaj miktarı, kalitesi, piyasa şartları, eser miktarda bulunması vb. durumlar fiyatların düşmesine yada yükselmesine sebep olabilmektedir.

Rokim Okul Kimyasalları ortaokul, lise ve üniversite düzeyindeki eğitim laboratuvarlarında kullanılabilir teknik kalitedeki kimyasallardan oluşmaktadır. İmalatını yaptığımu teknik kimyasallar, eğitim kurumlarının kullanımına uygun olacak şekilde ambalajlanmaktadır. Ürünlerimiz 50 gr' dan 1000 gr' lık ambalajlara kadar farklı ebatlardaki plastik ve cam şişe veya kavanozlarda saklanmaktadır. Üretim sürecimiz sürekli olarak talep ve ihtiyaçları karşılayacak düzeydedir ve kimyasal maddeler mümkün olduğunca taze olarak üretilmektedir.

Kimyasal Maddelerin Amabalajlanması ve Etiketlenmesi

Okullarda kullanılan kimyasal maddeler Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak okulların ihtiyaç duyacağı şekilde hazırlanmaktadır ve okul laboratuvarlarında kolayca kullanılabilecek ve güvenle saklanabilecek şekilde hazırlanmaktadır. Tüm kimyasal maddelerimiz ve çözeltilerimiz eğitim müfredatının gerektirdiği kalitede ve gerekliliktedir.

Teknik kalite kimyasallar için etiketlerimiz "Tehlikeli Maddeelerin ve Müstahzarların Sınıflandırılması, Ambalajlanması ve Etiketlenmesi Hakkında Yönetmelik" gereğince hazırlanmakta olup ulusları standartlara da uygunluk göstermektedir. Etiketler kimyasal ürünlerin içeriğini detaylıca tanımlayacak şekilde etiketlenmekte, tüm risk ve güvenlik piknogramları işaretlenmekte ve uyarı açıklamaları yazılmaktadır. Ayrıca üzerinde kimyasala ait teknik detaylar da mevcuttur. Ürün üzerinde CAS, EC numaraları, ürünün ingilizce adı da detaylı ve görünebilir bir şekilde belirtilmiştir.

Kimyasalların Belgelendirilmesi

Rokim Laboratuvar Kimyasalları, teknik kalitede kimyasallar olup ayrıca analiz sertifikası veya lot takip sistemi bulunmamaktadır. Kimyasal madde ambalajlarının üzerinde yaklaşık spekifikasyon analiz değerleri yer almaktadır. Kimyasalların Güvenlik Sertifikası (MSDS) ise talep üzerine müşterilerimize email yoluyla ayrıca iletilmektedir. Üretimimiz talep doğrultusunda farklı hacimlerde veya gramajlarda da olabilmektedir. Özel talep ve istekleriniz için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Kimyasal Markaları ve Çeşitleri Nelerdir?

Bizlere aşağıda belirtiğimiz kimyasal markaları ve çeşitleri konusunda da her daim ulaşabilir ve fiyat talebinde bulunabilirsiniz. Belirttiğimiz bu ürünler konusunda da sizlere destek vermekten memnuniyet duyarız.

 • Rokim Teknik Kimyasallar
 • Rokim Teknik İndikatör ve Çözeltileri
 • Merck Analiz Kişmyasalları
 • Merck İndikatör ve Çözeltileri
 • Sigma Analiz Kimyasalları
 • Sigma-Aldrich Analiz Kimyasalları
 • Supelco Analiz Kimyasalları
 • Fluka Analiz Kimyasalları
 • Merck Toz Besiyerleri

Kimler Kimyasal Madde Satın Alabilir?

Tüm müşterilerimiz belirttiğimiz şu hususa dikkat etmelidir; Özel kişilere (şahıslara) kimyasal madde satışı yapılmaz. Sadece firmalara, eğitim birimleri ile kurum ve kuruluşlara beyanları doğrultusunda kimyasal madde satışı yapılmaktadır. Müşteri, sipariş sonucu satın aldığı kimyasal maddeleri eğitim-öğretim, kalite kontrol, bilimsel araştırma, araştırma-geliştirme vb. faaliyetler doğrultusunda kullanacağını, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası yasalara ve genel davranış şekillerine aykırı bir biçimde kullanmayacağını taahhüt ve beyan etmiş sayılır. Aksi bir durumda Yenilab Laboratuvar ve Eğitim Gereçleri sorumluluğu kabul etmez ve her türlü gizli bilgiyi gerekli mercilere iletebilecek hakkı saklı tutmaktadır. İzne tabi kimyasalların satışında her fatura için firmanın antetli kağıdına yazılmış, firma kaşeli ve imzalı "Son Kullanıcı Beyannamesi" istenir.