Eğitim araç gereçleri, okul malzemeleri, sınıf donanımları ve ekimpanları...

Gösterilen 1 - 5 / Toplam : 38

Küçükten Büyüğe Sıralamayı Ayarla
sayfa başı
Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 8

Mikroskop Nasıl Kullanılır

Bileşik mikroskop kullanmayı etkin bir şekilde öğrenmek için yardıma mı ihtiyacınız var? Göründüğü kadar karmaşık değil aslında, bu talimatların mikroskobunuzu kullanırken hızlı bir şekilde rahat ve yetkin olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz! Makalemizi okumak ve bilgilerinizi yenilemek için hazırsanız eğer hadi başlayalım.

Yorumlar | Nerede; Faydalı Bilgiler / Okul Dünyası

Hidrometre

Bir hidrometre (dansimetre) veya hidroskop, iki sıvının göreceli yoğunluğunu ölçen bir cihazdır. Genellikle belirli bir sıvının özgül ağırlığını ölçmek için kalibre edilirler. Özgül ağırlığa ek olarak, petrol için API yerçekimi, mayalama için Plato ölçeği, kimya için Baume ölçeği de şarap ve meyve suları için Brix ölçeği gibi başka ölçekler de kullanılabilir.

Yorumlar | Nerede; Faydalı Bilgiler / Okul Dünyası

Mor Lahana ile Asit-Baz Deneyi

Bazı yiyeceklerin tadına baktığınızdan dolayı asitli olduklarını muhtemelen söyleyebilirsiniz (örneğin portakallar). Bu bilim projesinde, farklı sıvıların pH seviyesini belirtmek için renkli bir sebzenin suyunu kullanacağız ve ne kadar asidik veya bazik olduklarını öğreneceğiz! Eğer hazırsak bu eğlenceli deneyi yapmaya başlayalım.

Yorumlar | Nerede; Deneyler / Okul Dünyası

Newton Kanunları

Sir Isaac Newton' un hareket yasaları modern fiziğin temel ilkelerini oluşturur. 1687' de yayınlandığında, üç kanun, doğal dünyayı açıklamak için matematiksel formüller kullanımları bakımından benzersizdi. Newton, İngiliz fizikçi, matematikçi, astronom, mucit, filozof, ilahiyatçı. Newton, tüm zamanların en iyi fizikçileri arasında 2. sırayı almıştır.

Yorumlar | Nerede; Faydalı Bilgiler / Okul Dünyası

E-Fatura / E-Arşiv Kapsamındayız

Firmamız 11.10.2019 tarihi itibarıyla Vergi Usul Kanununun 433 sıra Nolu Genel Tebliği ilgili hükümleri gereğince E-Fatura ve E-Arşiv Fatura uygulamasına geçmiştir. Bu nedenle 14.10.2019 tarihinden itibaren firmamız tarafından düzenlenen tüm faturalar elektronik ortamda düzenlenecek olup, kâğıt fatura (matbu fatura) basımına son vermiştir.

Yorumlar | Nerede; Haberler & Duyurular / Okul Dünyası

Gösterilen 1 - 5 / Toplam : 38

Küçükten Büyüğe Sıralamayı Ayarla
sayfa başı
Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 8