4006 tubitak banner

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında 08/09/2015 tarihinde imzalanan ve “TÜBİTAK Tarafından Desteklenen Bilim Fuarlarına Dair İşbirliği Protokolü” kapsamında yer alan “MEB’ e bağlı okulların değişik kademelerinde eğitim ve öğretimlerine devam eden öğrencilerde bilim kültürünün gelişmesi” amacıyla Tübitak 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı açılmaktadır.

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile, 5-12. sınıf ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması; farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması; bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin öğrencilere kazandırılması; öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amaçlanmaktadır.

Tübitak 4006 Bilim Fuarı Ürünleri

Tübitak 4006 Bilim Fuarı kapsamında ihtiyaç duyacağınız tüm sarf malzemelere, kimyasallara ve laboratuvar malzemelerine web sitemizden kolayca erişebilir ve online olarak satın alabilirsiniz. Web sitemizden online olarak satın aldığınız ürünler kurumunuza ve projenize uygun olacak şekilde, Tübitak’ ın talep ettiği gibi hazırlanmaktadır ve e-arşiv fatura olarak email adresinize sevk edilmektedir.

Detaylı bilgi veya talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin. Sıklıkla sorulan sorulara erişmek için lütfen Yardım sayfamıza ulaşınız.

Tübitak 4006 Bilim Fuarı için Fatura Kesim Detayları

Tübitak 4006 Bilim Fuarları bilgilendirme dökümanında fatura kesimi konusunda aşağıdaki gibi bir bilgilendirme metni yer almaktadır.

 1. Faturaların kesimi ile ilgili olarak, “TÜBİTAK …….. no’lu 4006 Bilim Fuarı Projesi” ifadesi mutlaka yazdırılarak proje yürütücüsü adına kestirilmesi gerekmektedir. Yazar kasa fişi kabul edilmemektedir. İnternetten yapılan malzeme alımlarında proje numarası, yürütücü T.C.’ si ve adının yazılması; mümkün olmazsa proje numarası veya yürütücü bilgilerinin yer alması yeterlidir.
 2. Faturanın müşteri vergi no bölümüne proje yürütücüsünün T.C. kimlik numarası yazılmalıdır.
 3. Buna göre bizler de fatura başlığını aşağıdaki formata göre oluşturmaktayız.
  • TÜBİTAK ….. NOLU 4006 BİLİM FUARI PROJESİ – PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ ADI SOYADI
  • OKUL ADI
  • İLÇE / İL
  • T.C. NUMARASI (11 HANELİ)

Tübitak 4006 Bilim Fuarı Bilgilerini Nereye Nasıl Girmeliyim?

Yukarıda belirtilen bilgileri web sitemizden yapılan siparişler sırasında aşağıdaki gibi girmelisiniz.

 1. İhtiyaç duyduğunuz ürünleri sepetinize ekleyin.
 2. Sepeti Görüntüle’ ye tıklayarak satın alma sürecini başlatın.
 3. Yeni üye olacaksanız kayıt olmanız gerekir. Daha önceden kaydınız varsa Giriş bilgilerinizi doldurup butona tıklayın.
 4. Birinci aşama olan fatura bilgisi kısmında istenilen ve doldurulması gereken bilgiler aşağıdaki gibidir;
  • Adınız Soyadınız: PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ ADI SOYADI
  • Firma Bilgileri: OKUL ADI – TÜBİTAK ….. NOLU 4006 BİLİM FUARI PROJESİ
  • Adres: ADRES BİLGİLERİ
  • Vergi / TC Numarası: T.C. NUMARASI
  • İlçe Şehir: İLÇE / İL
  • Cep Telefonu: İRTİBAT TELEFONU
 5. Teslimat adresi fatura adresi ile aynı olması durumunda ilgili sekme seçilir.
 6. Teslimat adresi farklı ise teslimat bilgileri eklenecektir.
 7. Ödeme seçeneklerinden uygun olan birisi seçilir.
 8. Koşullar ve şartlar da kabul edilerek sipariş tamamlanır.

Web sitemizden sipariş ettiğiniz tüm hizmetler, yapılan tüm harcamalar (ürün bedeli, nakliye bedeli, komisyon tutarı, vb.) satır satır faturaya yansıtılmaktadır. Fatura e-Arşiv Fatura olarak kesilmekte olup email adresinize gönderilmektedir. Tüm ürünler, fatura ile birlikte teslimat adresine kargoyla sevk edilmektedir.